Инкубатор:Биковська, Олена Володимирівна

Материал из Википедии — свободной энциклопедии
Перейти к навигации Перейти к поиску

Биковська Олена Володимирівна (нар. 1974) - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова


Олена Володимирівна Биковська
Имя при рождении Биковська Олена Володимирівна
Дата рождения 13 июля 1974(1974-07-13) (45 лет)
Место рождения Київ
Род деятельности педагог,науковець, освітянин

Життєпис[править | править код]

Народилася 13 липня 1974 р. у м. Києві.

Освіта[править | править код]

Закінчила з відзнакою Український державний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова за спеціальністю “Праця і професійне навчання” (нині – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова) (1996), аспірантуру (2000), докторантуру (2006).

З 1991 р. студент, а згодом аспірант, науковий співробітник, старший викладач, доцент, докторант, професор, завідувач кафедри Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

У 2001 р. О. В. Биковська захистила кандидатську дисертацію, а в 2008 р. – докторську дисертацію “Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні”[1].

Діяльність[править | править код]

Напрямами наукових досліджень О. В. Биковської є теорія і методика позашкільної освіти, організація вільного часу дітей у сучасних умовах суспільних трансформацій.

З 2001 по 2003 р. – завідувач лабораторії діяльності позашкільних закладів Інституту проблем виховання НАПН України.

З липня 2008 р. по 2019 р. – ректор Інституту екології, економіки і права. [1]

З ініціативи та за участю О. В. Биковської у підготовці фахівців у вищих навчальних закладах запроваджена спеціалізація “позашкільна освіта”, створена науково-дослідна лабораторія теорії і методики позашкільної освіти при НПУ імені М. П. Драгоманова, викладаються навчальні дисципліни “Основи позашкільної освіти”, “Методика гурткової роботи”, що уведені в навчальний процес університету вперше. А у 2013 р. створено кафедру позашкільної освіти в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, яку очолила Биковська О. В.[2]

Здійснила понад 30 наукових досліджень у галузі освіти. Серед них: “Розроблення змісту підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти в Україні” (2011), “Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні” (2008), “Організація вільного часу дітей у Словаччині” (2007), “Система позашкільної освіти в Україні та її роль у вихованні підростаючого покоління” (2006), “Організація вільного часу дітей у Польщі” (2005), “Ситуаційний аналіз становища дітей та жінок в Україні” (2004), “Методика виховної діяльності в позашкільних навчальних закладах” (2003), “Соціально-педагогічні основи діяльності позашкільних закладів в сучасних умовах” (2002) та ін. Брала участь у розробці та реалізації Концепції проекту Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” (2004), Орієнтовних критеріїв оцінки діяльності позашкільних навчальних закладів (2003), Програми розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002–2008 роки (2002), Національної доктрини розвитку освіти (2002) та інших нормативно-правових документів у сфері позашкільної освіти.[3]

Активно працює над створення наукової школи. Під керівництвом О. В. Биковської захистили дисертації 5 кандидатів педагогічних наук. Олена Володимирівна Биковська − Голова Науково-методичної комісії з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Член спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій у галузі педагогіки.

Биковська Олена Володимирівна є першим українським вченим, який став доктором габілітаційним у галузі педагогіки Республіки Польща.[4]

Входить до складу редколегій журналів “Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова”, газети “Позашкілля”. Результати науково-педагогічної діяльності О. В. Биковської представлено у понад 100 публікаціях. Наукові роботи опубліковані в Росії, Польщі, Словаччині. Здійснювала підготовку і брала участь у більш ніж 200 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах, “круглих столах” з питань освіти. Найважливіші праці: навчальний посібник “Основи позашкільної освіти” (2011), монографії “Позашкільна освіта: теоретико-методичні основи” (2008), “Organizacja czasu wolnego dzieci w Polsce” (2008), посібники “Позашкільна освіта в Україні” (2006), “Організація відпочинку та оздоровлення дітей: концепції, технології, досвід” (2004). В НПУ імені М. П. Драгоманова Олена Володимирівна Биковська розробила і викладає навчальні дисципліни: “Теорія і методика позашкільної освіти”, “Основи позашкільної освіти”.

Наукова робота[править | править код]

Тричі отримувала гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених (2006, 2008, 2011), стипендії Міжнародного Вишеградського фонду (2005/2006, 2007/2008). Стипендіат Кабінету Міністрів України (2003−2004). Фіналіст програми Конгресу США “Відкритий Світ”.

Громадська діяльність[править | править код]

З 2016 р. Президент Міжнародної асоціація позашкільної освіти [5]

Член Європейської асоціації організацій вільного часу дітей і молоді (EAICY).[6]

Дети на реабилитацию!!!1

Комитети???

Нагороди та відзнаки[править | править код]

За визначні здобутки у галузі освіти і науки нагороджена відзнаками “Софія Русова” (2009), “Відмінник освіти України” (2002), Премією Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок, медаллю “За вклад у науку” (2007), Подякою Національної академії наук України (2009), грамотами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Головного управління освіти Київської міської державної адміністрації та ін. Переможець рейтингу “Кращий викладач 2007/2008 н.р. Інституту гуманітарно-технічної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова”[2]

Примітки[править | править код]

  1. Інститут екології економіки і права (укр.). ieep.org.ua. Дата обращения 10 октября 2019.
  2. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. npu.edu.ua. Дата обращения 10 октября 2019.
  3. moderator. Биковська Олена Володимирівна (неопр.). Інженерно-педагогічний факультет. Дата обращения 10 октября 2019.
  4. Необходимо задать параметр title= в шаблоне {{cite web}}. {{{title}}}. uatacz.up.krakow.pl. Дата обращения 10 октября 2019.
  5. Генеральна Асамблея Міжнародної асоціації позашкільної освіти (неопр.). U.P.M.P. Дата обращения 10 октября 2019.
  6. EAICY.eu. EAICY.lt. Дата обращения 10 октября 2019.

Посилання[править | править код]

Биковська О.В., Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні, К.ІВЦ АЛКОН

Биковська О.В., Позашкільна освіта: теоретико-методичні основи: монографія, К.ІВЦ АЛКОН

Биковська О.В., Реалізація компетентнісного підхіду в позашкільній освіті: монографія, К.ІВЦ АЛКОН

[3] [4] [5] [6] [7]

Категория:Персоналии по алфавиту