Перейти на страницу файла на Викискладе

Файл:Будинок лікаря 1905 р. - єдиний у світі дерев'яний будинок архітектора В.Городецький Фото І.І.Моргуна.jpg

Материал из Википедии — свободной энциклопедии
Перейти к навигации Перейти к поиску

Исходный файл(2400 × 1652 пкс, размер файла: 3,56 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Краткое описание

Описание
Українська: Історична довідка

Архітектор В.В.Городецький і с. Мошни Черкаського району

      Київський міський архітектор  Владислав Городецький будував не лише у Києві. Багато працював на  Черкащині. У  селі Мошни Черкаського р-ну знаходиться єдина вціліла  дерев’я на будівля “повелителя бетону і цементу”. 
    Архітектор дружив із дворянином Миколою Балашовим та його дружиною Катериною. Городецький приїздив до них у Мошни на полюваня. Внучка графа М.С.Воронцова –Катерина Балашова, яка у 1884 році успадкувала маєтності при містечках Мошни і Городище від дядька С.М.Воронцова, замовляла Городецькому ряд проектів. Турбуючись про здоров’я  місцево населення, вирішила  побудувати тут лікарню. У 1890-му році почали заготівлю матеріалу  , а у 1892 році проект лікарні було замовлено В.Городецькому. 

Проект лікарні в Мошнах. Архітектор В Городецький

Урочисто відкрили лікарню 9 листопада 1894 року - у день срібного весілля Балашових. Обійшлося будівництво у 14 тис. рублів. У комплекс лікарні входили два приміщення . Архітектор був особисто присутній на будівництві. Головне приміщення лікарні. Позаду видніється другий корпус лікарні У одноповерховій дерев’яній лікарні була операційна, чотири палати на десять ліжок, кабінет лікаря, ванна, туалет і кухня. Працював один лікар, два фельдшери та стільки ж повивальних бабок.

Нині   залишилася частина приміщення лікарні. В ньому, нині, знаходиться рентген кабінет .

Друге приміщення лікарні в якому розміщувався харчоблок та пральня розібрали.

 У 1905 році був зведений дерев’яний різний будинок для лікаря, за проектом того ж В.Городецького. Будинок лікаря зведений у давньоруському стилі. Тут спочатку жив лише один лікар зі слугами. Було пічне опалення. Грубки розташовувалися на стиках кількох кімнат. Пізніше у домі зробили  квартири для лікарів. Провели водяне опалення від лікарні, обладнали каналізацію. Донедавна в будинку проживало 4 сім’ї лікарів, нині одна. Проект будівлі , на жаль ,не віднайдено
      Будинок знаходиться на балансі і під доглядом Мошнівської районної лікарні. Завдяки цьому він зберігся майже неушкодженим . 
Для того, щоб зберегти цю  унікальну, єдину уцілілу дерев’яну пам’ятку, в ній було б непогано розмістити, скажімо, єдиний у світі музей “повелителя бетону і цементу” В.В.Городецького та краєзнавчий музей,  який  був би на чиємусь утриманні, так як скажімо “ Музей Т.Г.Шевченка в Мошнах”, який є філією Черкаського обласного краєзнавчого музею. 
Таким чином можна було б зберегти цю пам’ятку до якої і зараз проявляють великий інтерес туристи та науковці.
  Село Мошни Черкаського району  завдяки його пам’яткам  є неповторною перлинкою на туристичній мапі Черкащини.  Але воно було б ще привабливішим для туристів, якби  вдалося дерев’яному будинку лікаря архітектора  Владислава Городецького - створити музй.
   Краєзнавці села Мошни  і сільська влада на протязі останніх десятиліть неодноразово зверталась до обласних структур з  проханням надати будівлі статус пам’ятки і створити там музей, але на сьогоднішній день результат нульовий. Восени  2019 року Мошнівською лікарнею, у відповідь на листа Черкаської ОДА, було надіслано листа з пропозицією включити будинок до державної програми “ Туристичні магніти ” України.
До листа додаю світлини дерев’яних будівель архітектора В.Городецького в Мошнах та буклет з історії с. Мошни. Микола Якименко
Дата
Источник Собственная работа
Автор Арлань

Лицензирование

Я, владелец авторских прав на это произведение, добровольно публикую его на условиях следующей лицензии:
w:ru:Creative Commons
атрибуция распространение на тех же условиях
Этот файл доступен по лицензии Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International
Вы можете свободно:
  • делиться произведением – копировать, распространять и передавать данное произведение
  • создавать производные – переделывать данное произведение
При соблюдении следующих условий:
  • атрибуция – Вы должны указать авторство, предоставить ссылку на лицензию и указать, внёс ли автор какие-либо изменения. Это можно сделать любым разумным способом, но не создавая впечатление, что лицензиат поддерживает вас или использование вами данного произведения.
  • распространение на тех же условиях – Если вы изменяете, преобразуете или создаёте иное произведение на основе данного, то обязаны использовать лицензию исходного произведения или лицензию, совместимую с исходной.


Краткие подписи

Добавьте однострочное описание того, что собой представляет этот файл

Элементы, изображённые на этом файле

изображённый объект

0,0015625 секунда

image/jpeg

История файла

Нажмите на дату/время, чтобы посмотреть файл, который был загружен в тот момент.

Дата/времяМиниатюраРазмерыУчастникПримечание
текущий19:23, 30 сентября 2020Миниатюра для версии от 19:23, 30 сентября 20202400 × 1652 (3,56 МБ)АрланьUploaded own work with UploadWizard

Нет страниц, использующих этот файл.

Глобальное использование файла

Данный файл используется в следующих вики:

Метаданные