Перейти на страницу файла на Викискладе

Файл:Адмінбудинок 3.jpg

Материал из Википедии — свободной энциклопедии
Перейти к навигации Перейти к поиску

Исходный файл(4033 × 3011 пкс, размер файла: 2,77 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Краткое описание

Местоположение камеры49° 01′ 26,92″ с. ш., 24° 22′ 13,12″ в. д. Kartographer map based on OpenStreetMap.Это и другие изображения по их местоположению на OpenStreetMapinfo
Описание
Українська: Приміщення українського Народного дому.
Він був збудований у 1907 році, про що свідчить напис на флюгері куполу будинку. Як зазначають окремі автори, добудова споруди тривала кілька років, тому у деяких джерелах зустрічаємо дату закінчення будівництва — 1914 рік. Хоча, вже з 1907 року у будинку велася активна громадська робота.
Народний дім збудований у стилі модерну з великою кількістю елементів класицизму. Споруда “Г”-подібної форми, з куполом на куті. На фасаді будинку є пам’ятна дошка Івану Франку, відкрита у 1984 році, у якій зазначається, що тут у 1884 році Іван Якович виступав на засіданні літературного гуртка. Ця дата дещо помилкова, адже споруда Народного дому була збудована тільки у 1907 році. Він міг виступати у цьому році у Калуші, однак у будинку, який, можливо, був розташований на цьому місці, або у будинку де збирався у місті цей гурток. 
Із часу своєї побудови, Народний дім став колискою української культури міста. Тут був створений український клуб. Тут була розташована калуська філія товариства “Просвіта”, де гартувалася свідома українська громадськість. Тут базувалося і спортивно-патріотичне товариство “Сокіл”. 
У Народного дому відбувалося безліч концертів, творчих вечорів. У 1914 році відзначали 100-річчя з дня народження Тараса Шевченка, 100-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича, де промову про о. Маркіяна виголосив Михайло Козоріс.
Із моменту приходу радянської влади на територію Калуша Народний дім перетворився у районний будинок культури, але у 1989-1991 роках став осередком відновлення української культури Калуша. Тут базувалося товариство “Відродження”, яке на початку 1990-х років вело активну патріотичну діяльність не тільки у Калуші, а й у Східній Україні. Деякий час тут базувалася дитяча спілка “Соколята”.
Дата
Источник Собственная работа
Автор Родін Сергій

Лицензирование

Я, владелец авторских прав на это произведение, добровольно публикую его на условиях следующей лицензии:
w:ru:Creative Commons
атрибуция распространение на тех же условиях
Этот файл доступен по лицензии Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.
Вы можете свободно:
  • делиться произведением – копировать, распространять и передавать данное произведение
  • создавать производные – переделывать данное произведение
При соблюдении следующих условий:
  • атрибуция – Вы должны указать авторство, предоставить ссылку на лицензию и указать, внёс ли автор какие-либо изменения. Это можно сделать любым разумным способом, но не создавая впечатление, что лицензиат поддерживает вас или использование вами данного произведения.
  • распространение на тех же условиях – Если вы изменяете, преобразуете или создаёте иное произведение на основе данного, то обязаны использовать лицензию исходного произведения или лицензию, совместимую с исходной.


Краткие подписи

Добавьте однострочное описание того, что собой представляет этот файл

Элементы, изображённые на этом файле

изображённый объект

House of Culture of Kalush Region английский

49°1'26.918"N, 24°22'13.116"E

image/jpeg

История файла

Нажмите на дату/время, чтобы посмотреть файл, который был загружен в тот момент.

Дата/времяМиниатюраРазмерыУчастникПримечание
текущий14:43, 14 сентября 2012Миниатюра для версии от 14:43, 14 сентября 20124033 × 3011 (2,77 МБ)Serg0768User created page with UploadWizard

Следующая страница использует этот файл:

Глобальное использование файла

Метаданные