Помошная

Материал из Википедии — свободной энциклопедии
Перейти к: навигация, поиск
Город
Помошная
укр. Помічна
Флаг Герб
Флаг Герб
Страна
Украина
Статус
город районного значения
Область
Кировоградская область
Район
Координаты
Городской голова
Антошик Николай Николаевич
Основан
Город с
Площадь
8,15 км²
Население
12,5 тыс. человек (2006)
Часовой пояс
Телефонный код
+380 5253
Автомобильный код
BA, НА / 12
КОАТУУ
3521710300
Официальный сайт
Помошная (Украина)
Помошная
Помошная (Кировоградская область)
Помошная

Помошна́я (укр. Помічна) — город районного значения в Добровеличковском районе Кировоградской области Украины.

Географическое расположение[править | править вики-текст]

Город расположен на расстоянии около 70 километров к юго-западу от областного центра — Кропивницкого, в 24 км от географического центра Украины в пгт Добровеличковка, на Приднепровской возвышенности. В девяти километрах к западу от города Помошная протекает приток реки Синюхи (впадает в Южный Буг) — Чёрный Ташлык.

Площадь города — 815 гектаров.

История[править | править вики-текст]

Город основан 1 августа 1868 года.У 1775 році після ліквідації Запорізької Січі козаки, покинувши козацькі зимівники, селилися по слободах, перетворюючись на селян.

Однією з таких слобід було сучасне село Помічна. Біля фортеці св. Єлисавети стояв гарнізон запорізьких козаків. Забезпечувало гарнізон продовольством село Помічна, надававши таким чином допомогу, «поміч», а звідси й пішла назва поселення «Помічна».

Місто Помічна засновану у зв'язку з пуском в експлуатацію першої залізничної колії. Першим, хто підняв клопотання про будівництво південної залізниці був Новоросійський генерал-губернатор, князь Михайло Воронцов.

Кінцевим пунктом південної залізниці була Одеса. Планувалося першу залізницю побудувати від Одеси до села Паркани. Другу — від Одеси до міста Ольвіополя, далі вести залізницю на КременчукПолтаву та Харків.

1 серпня 1868 року почала діяти залізнична колія, яка йшла через сучасне місто Помічна. 3 цього часу і веде відлік історія міста Помічна.

1877 року утворився роз'їзд Південно-Західної залізниці навколо якої з'явилося 9 хат, це поселення прийняло назву Герасимівка від імені першого поселенця Герасима Васьохіна. Хата його була біля колодязя, який існує по цей час, тоді з нього брали воду для паровозів.

Побудова залізничної колії Одеса-Бобринська (тепер імені Тараса Шевченка) сприяла тому, що в 1879 році роз'їзд перетворився на маленьку станцію з чотирма коліями, яка була названа Помічною, назва взята від села Помічна, розташованого на відстані 1 км від станції.

Станом на 1886 рік у селі Любомирської волості Єлисаветградського повіту Херсонської губернії мешкало 654 особи, налічувалось 123 дворових господарства, існував винокуренний завод.

У зв'язку з будівництвом залізниці Одеса-Бобринська у 1911-12 роках, на станції споруджено вокзал, паровозне депо, кілька житлових будинків. 1913 року відкрили трирічну школу. Поселення навколо станції швидко розросталося. На 1916 рік було вже 88 дворів і 375 чоловік населення. Помічна була адміністративною одиницею Піщанобрідської волості Єлисаветградського повіту Херсонської губернії.

1923 року обрано Помічнянську раду робітничих, селянських та червоноармійських депутатів, яка входила до складу Новоукраїнського району Одеської губернії. З 17 лютого 1930 року Помічна входила до складу Піщанобрідського району.

18 березня 1944 року Помічна була звільнена від фашистів військами 2-го Українського фронту.

14 травня 1967 року Указом Президії Верховної Ради УРСР Помічна отримала статус міста.

Демография[править | править вики-текст]

Население — 12,5 тысяч человек.

В 2001 году в городе проживало 10 913 человек

Экономика[править | править вики-текст]

Промышленные предприятия[править | править вики-текст]

  1. ООО ГРВ "Вознесенский элеватор"
  2. Полигон железобетонных изделий Одесской железной дороги


Предприятия Одесской железной дороги[править | править вики-текст]

Железнодорожная станция 1-го класса, вокзал 2-го класса, локомотивное депо, вагонное депо, дистанция сигнализации и связи, дистанция пути, прорабский участок Знаменской дистанции гражданских сооружений, пожарный поезд, восстановительный поезд, больница, санэпидемстанция, дистанция электроснабжения

Транспорт[править | править вики-текст]

В городе железнодорожный узел, где пересекаются железнодорожные линии в четыре направления: на Москву, Харьков, Одессу и Донбасс.

Рядом с городом проходит автодорога М-13 E 584 (КропивницкийКишинёв).

Религия[править | править вики-текст]

  1. Свято-Преображенская церковь УПЦ Московского патриархата
  2. Евангельские христиане-баптисты
  3. Свидетели Иеговы
  4. Христиане Веры Евангельской
  5. Адвентисты Седьмого дня.

Ссылки[править | править вики-текст]